Autorius: gydytojas Antanas Januškevičius

Kas yra tobula sveikata? Larousse French žodynas sako, kad tai būklė, kai organizmas funkcionuoja normaliai nesant jokiai ligai.

Tačiau kiekvienas pastebėjome, kad vienos ar kitos infekcijos atsiradimas gali sukelti ligą, o gali ir nesukelti. Nuo ko tai priklauso – susirgsime mes ar nesusirgsime? Kodėl iš dviejų draugų jaunuolių, vaikščiojančių basomis viešojo baseino rūbinėje, vienas suserga kojų nagų grybeliu, o kitas ne? Juk jų organizmai funkcionuoja normaliai ir jokia liga jie, eidami į baseiną, nesirgo! Sutikite, kad to jaunuolio, kuris apsirgs po tokio pasivaikščiojimo basomis, sveikata nebuvo tobula, tiesa? O kodėl taip atsitiko?

Taip atsitiko todėl, kad ligai tarpti būtina dar viena sąlyga – organizmo nesugebėjimas priešintis agresoriaus invazijai. Paprastai mūsų imuninė sistema efektyviai kovoja ir gina mus nuo ligų. Liga atsiranda tada, kai mūsų imuninėje sistemoje atsiranda trūkis.

Štai kodėl pagrindinės homeopatų pastangos nukreiptos sužadinti žmogaus organizmo galias. Tai tapo mūsų darbo lozungu, o štai mūsų tinklapio LOGO matote šio teksto viršuje esančiame paveikslėlyje – tai raidė H žydrame fone. Kodėl H? Na, šia raide prasideda mūsų klinikos pavadinimas – Homeopatai.lt. Šia raide prasideda ir visa eilė giminingų lietuviškajam žodžiui Homeopatija daugeliu pasaulio kalbų. Pavyzdžiui:

  • Homeopatija (lietuvių kalba);
  • Homeopathy (anglų kalba);
  • Homöopathie (vokiečių kalba);
  • Homeopatia (lenkų, suomių, portugalų kalbomis);
  • Homéopathie (prancūzų kalba);
  • Homoiopathia (lotynų kalba);
  • Homöopaatia (estų kalba);
  • Homeopatía (ispanų kalba);
  • Homeopātija (latvių kalba);
  • Homeopatie (rumunų kalba), ir kt.

Na o kodėl fonas žydras? Todėl, kad kai dangus žydras, gyventi sveikam gera! Taip, nereikia turtų, tereikia sveikatos! Štai kaip gražiai apie žydrų dangų rašo http://mintys.lt/pamokymai/zydras-dangus :

Beduinas pamatė šešėlyje sėdintį tik ką besimeldusį atsiskyrėlį.

– Tu čia gyveni? – paklausė beduinas.

– Žinoma.

– Kaip tu gali taip gyventi – vienas, beturtis, toli nuo žmonių?..

Atsiskyrėlis nusišypsojo.

– Aš nesu beturtis. Turiu didžiulius turtus.

– Kur?

– Pažvelk ten, – atsiskyrėlis jam parodė nedidelį plyšį uolos viršuje. Ar matai?

– Nieko nematau.

– Tikrai nieko nematai?

– Matau tik gabalėlį dangaus.

– Ar gabalėlis dangaus tau neatrodo didžiulis lobis?

Bet grįžkime prie to, nuo ko pradėjome – prie sveikatos ir homeopatijos bei mūsų darbo lozungo – sužadinti žmogaus organizmo galias! Homeopatija, skirtingai nei tradicinė medicina, pirmiausia atkreipia dėmesį į organizmo gebėjimą savo jėgomis pašalinti ligos simptomus. Dėl to visas organizmas įtraukiamas į kovą su liga.O kaip tada su klasikine medicina? Ką gi, kai organizmo apsauginiai šliuzai įveikti ir nagų grybelis jau išsikerojo arba, pvz., lūžo kaulas ar reikalinga operacija – šios medicinos metodai yra pakankamai efektyvūs. Tačiau neužmirškime ir liaudies išminties: neverta iš patrankos šaudyti į žvirblį. Kartais toks šaudymas gali atnešti didelę žalą…

Visi suprantame, kad priešprieša dažniausia tik griauna, o kompromisas – tai metodas, leidžiantis pasiekti geriausią rezultatą. Taigi, klasikinė medicina turėtų būti kompleksiškai derinama su kitais gydymo būdais, siekiant kuo geriausių rezultatų. Dažnai geri gydytojai – klasikinės medicinos atstovai – suvokia homeopatijos reikalingumą, tačiau jiems stinga laiko ir profesionalios patirties šioje srityje. Tada sprendimą turite priimti Jūs.

 

Ответить