Dar Hipokratas teigė, kad medicinoje galima išskirti du pagrindinius gydymo metodus:

  • gydymas didelėmis vaistų dozėmis (toks gydymas šiandien vadinamas klasikiniu)
  • gydymas mažomis dozėmis (toks gydymas šiandien vadinamas homeopatiniu arba tiesiog homeopatija).

Homeopatas Samuel Hahnemann, atlikdamas eksperimentus su savimi, pirmasis įrodė homeopatijos veiksmingumą.

Ilgametė medicinos praktika įrodė, kad didelės vaistų dozės gali tik trumpam pašalinti sveikatos sutrikimų pasireiškimą, o štai mažos vaistų dozės gali priversti, kad pats organizmas pašalintų savyje esančius sveikatos sutrikimus. Pvz.:

  • klasikiniai vaistai kraujo spaudimą sumažina vienai dienai, bet paskui jis vėl gali pakilti, nes klasikinės medicinos vaistai nepašalina priežasčių, dėl kurių pradėjo didėti kraujospūdis, šie vaistai skirti tik laikinai sumažinti sveikatos sutrikimų pasireiškimą – patį padidėjusį kraujospūdį;
  • homeopatiniai vaistai gali per keletą mėnesių priversti patį organizmą mobilizuoti organizmo vidinius resursus ir tokiu būdu pašalinti sveikatos sutrikimų priežastį, o tada tų sutrikimų pasekmė – padidėjęs kraujospūdis – susinormalizuos ir nedidės ilgus metus.

Yra žinoma, kad, pavyzdžiui, vėžinių ląstelių yra kiekvieno žmogaus organizme, tačiau, dėja, nėra žinoma kodėl vieni žmonės suserga vėžiu, o kiti – ne. Šveicarų homeopatai jau pereitame amžiuje ištyrė:

  • dėl kokių priežasčių organizmas pradeda nebešalinti vėžinių ląstelių ir žmogus suserga vėžiu,
  • kodėl žmogaus organizmas pradeda naikinti savas mielino ląsteles ir yra susergama išsėtine skleroze,
  • kodėl pradeda naikinti savas kolageno ląsteles ir išsivysto reumatas,
  • kodėl pradeda naikinti savas endokrinines ląsteles ir išsivysto cukrinis diabetas.

Viena iš didžiausių problemų yra ta, kad ne visi žmonės išsako savo jausmus aplinkiniams, dalis žmonių neigiamas emocijas kaupia savyje. Jeigu žmogus emocijų neišsako, o kaupia jas sąmonėje, tada tai gali baigtis savižudybe. Jeigu emocijos kaupiamos pasąmonėje, tada organizmas arba pradeda nebešalinti vėžinių ląstelių, arba pradeda naikinti savas ląsteles, o ypač kolageną ar mieliną ar endokrinines ląsteles, ko pasekoje gali išsivystyti tokios ligos kaip vėžys, cukrinis diabetas, reumatas, išsėtinė sklerozė.

Lietuvoje nemažai uždaraus būdo žmonių, dėl to Lietuvoje palyginti daug savižudybių ir nemažai aukščiau minėtų ligų atvejų. Afrikoje žmonės yra atviri ir ten savižudybės ir tokių ligų atvejų yra santykinai daug mažiau. Yra žinoma, kad labiau išsilavinę ir aukštesnės socialinės-ekonominės padėties žmonės yra uždaresni negu mažiau išsilavinę ir žemesnės padėties, dėl to pirmieji ir serga tokiomis ligomis dažniau.

Kaip homeopatiniai preparatai gali įveikti tokias ligas? Homeopatija priverčia organizmą ne kaupti savo emocijas viduje, o išlieti jas į aplinką. Ne vienas gydytojas homeopatas yra pasakojęs, kad su homeopatija pagydžius viena ar kita liga sergantį žmogų, pasveikę žmonės pažymi, kad iki ligos jie buvo viduje „šalti kaip akmenys“ (nors išoriškai bandė įrodyti, kad jie yra visiškai kitokie, kad jie yra labai jautrūs…), o pasveikus jie pasidarė „karšti kaip ugnis“. Šveicarų homeopatai įrodė, kad nervinės ląstelės atsinaujina, tiesiog reikia priversti organizmą gaminti naujas nervinio audinio ląsteles. Štai kodėl tais atvejais, kai pas žmogų dėl kažkokių priežasčių yra pažeistos nervinės ląstelės, homeopatija gali priversti tas nervines ląsteles atsinaujinti.

Autorius: gydytojas Antanas Januškevičius

 

Ответить